Polish (Poland)English (United Kingdom)
sauna sauny

Twoje konto

   


Nie pamiętasz hasła? Nie pamiętasz nazwy użytkownika?

Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Oferta specjalna

Strefa Wellness SASHA
Strefa Wellness SASHA
.

akcesoria do saun
Sól w saunie PDF Drukuj

Podczas wizyt w saunie, oprócz działania przyjemnego ciepła można również poprawić swój stan zdrowia dzięki terapii solami, jakie w postaci kryształków dodaje się do sauny. Wtedy pobyt w nagrzanym pomieszczeniu, będzie jeszcze dodatkowo oprócz roli relaksującej całe ciało pełnił funkcję uzdrawiającą, skierowaną zwłaszcza na układ oddechowy. Sole lecznicze, jakie stosuje się do sauny działają na górne i dolne drogi oddechowe, tak aby były drożne. Jest to wspaniała kuracja lecznicza zwłaszcza dla tych osób, które mają często problemy związane z astmą, nieżytami nosa, zapalaniem płuc czy oskrzeli. Zatem sauna może służyć jako terapia wspomagając i rewitalizująca po przebytych schorzeniach układu oddechowego.

Sól może być wykorzystywana w formie drobnych kryształków, które nakłada się na specjalne naczynko, a to z kolei umieszcza się na ciepłym urządzeniu, którym jest piec do sauny. W wyniku zwiększonej temperatury, której najwyższym progiem cechuje się sauna sucha, naczynie nagrzewa się i kryształki się topią. Ich drobiny unoszone wraz z parą wodną w powietrzu dochodzą do naszych nozdrzy. My wdychamy sól, która jak już wspomniano działa zbawiennie przy udrażnianiu górnych i dolnych dróg oddechowych. Wysoka wilgotność, będąca właściwością jaką charakteryzuje się sauna parowa, służy najlepiej tej procedurze. Powietrze o odpowiednim nawilżeniu łagodnie wpływa na układ oddechowy, który wraz z parą wodną przyjmuje rozpuszczone kryształki soli.

Czasem takie zabiegi dobrze jest wykonać we własnym domu. Wtedy przyda się takie urządzenie jak sauna, albo choćby kabina sauny. Czasem jest to jedyne rozwiązanie dla osób cierpiących na schodzenia astmatyczne. Dla tych, którzy mają problemy z oddychaniem odpowiednia wilgotność powietrza, a także terapie kryształkami soli stanowi najlepsze wyjście by złagodzić objawy astmy. Warto więc w tym przypadku zaoszczędzić pewną kwotę pieniędzy i odłożyć na domową saunę, której koszt nie musi być wcale bardzo wysoki. Natomiast sam efekt korzystania z sauny zaowocuje z pewnością poprawą zdrowia i ułatwi normalne funkcjonowanie.

 

 


Kontakt

  • SaunyActiv
  • ul. Karkonoska 11
  • 80-180 Gdańsk
  • tel. 730 920 980
  • mail: biuro@saunyactiv.eu
SaunyActiv.eu 2011