Polish (Poland)English (United Kingdom)
sauna sauny

Twoje konto

   


Nie pamiętasz hasła? Nie pamiętasz nazwy użytkownika?

Nie masz jeszcze konta? Rejestracja

Oferta specjalna

Zestaw do aromaterapii SAUNA
Zestaw do aromaterapii SAUNA
330,00 zł


akcesoria do saun
Kuracja w saunie PDF Drukuj

Ciepło, jakie oferuje nam sauna to chyba najważniejszy powód, dla którego wizytujemy to miejsca tak często. Gorąca para wodna, która otacza nasze ciało, koi oraz przyjemnie relaksuje. Odczuwają to zwłaszcza mięśnie, które niejednokrotnie wymagają od nas więcej uwagi, z racji ich wyższego zapotrzebowania energetycznego. Chodzenie do sauny nie tylko pozwala rozgrzać obolałe partie ciała, ale również służy w alce z reumatyzmem, czy z trapiącymi nie jednego z nas schorzeniami stawów. Tym sposobem sauna stanowi specyficzny plaster rozgrzewający, kompres, który wspaniale nagrzewa ciało i ułatwia poruszanie się w przypadku zakwasów po ciężkich i męczących ćwiczeniach fizycznych.

Najwyższą temperaturą, a jednocześnie niskim poziomem wilgotności charakteryzuje się sauna fińska. Ten cudowny wynalazek umożliwi nam wypocenie z ciała wszelkich niepotrzebnych substancji, które wydzielane są wraz z woda. Trzeba, zatem pamiętać, że po kuracji w owej saunie należy zawsze uzupełnić zapasy płynów, najlepiej chyba naturalną woda mineralną. Z kolei sauna parowa, choć o niższej temperaturze również działa, jako terapia nagrzewająca ciało i z racji swych właściwości można korzystać z niej niemal codziennie. Podobnie działa łaźnia parowa, choć czasem uważa się, że w przypadku tej drugiej mamy do czynienia z wyższą wilgotnością.

Gdy pragniemy zażyć kuracji w postaci promieni podczerwonych, które wpływają dobroczynnie na komórki tkanki okrywającej, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sauna infrared. Ponieważ generowane przez nią promienie infrared stymulują komórki tkanki okrywającej do podziałów, tym samym powodując, że skóra zyskuje piękny wygląd, swoją naturalną młodość i blask. Jak widzimy zalet z chodzenia do sauny, jest tak wiele, że chyba nie pozostaje nam nic innego jak wypróbować gorącej kąpieli w parze wodnej i sprawdzić efekt tego działania na własnym ciele.

 

 


Kontakt

  • SaunyActiv
  • ul. Karkonoska 11
  • 80-180 Gdańsk
  • tel. 730 920 980
  • mail: biuro@saunyactiv.eu
SaunyActiv.eu 2011